3 טיפים לנסיעות הראשונות שלכם על הכביש

מזל טוב! עברתם את הטסט, שילמתם את האגרה על הרישיון ואפילו מיניתם את ההורים שלכם כנהגים מלווים. למעשה, שום דבר לא עוצר אתכם מלהיכנס לרכב ולהתחיל את הנסיעות הראשונות בחיים שלכם.

אבל, מה אם נגיד לכם שכל מה שלמדתם בשיעורי הנהיגה לא משתווה בכלל ללימודי הנהיגה אותם אתם עוברים בזמן הנהיגה, כאשר יש לכם כבר רישיון נהיגה. השיעורים האמיתיים נלמדים בזמן אמת, כאשר אין דוושת ברקס ליושב לידכם ברכב. אז ממש שניה לפני שאתם עולים על הרכב, הנה 3 טיפים לנהיגה בטוחה על הכביש-

הכירו את הרכב שלכם

עד עכשיו, הרכב היחיד שאתם מכירים הוא הרכב של מורה הנהיגה שלכם. לרוב, רכבים של מורי נהיגה יהיו קלים וקטנים עבור הנוחות והבטיחות של התלמיד. לעתים ניתן יהיה לראות מורי נהיגה עם ג'יפים אך ההמלצה לרוב תהיה רכב קטן ואיכותי. במידה והרכב שלכם שונה מהרכב עליו נהגתם בזמן שיעורי הנהיגה, לפני שאתם נכנסים אליו ומתחילים בנסיעתכם הראשונה עליו, הקיפו אותו, נסו להבין את גודלו מבחינת הרוחב והאורך שלו, האם יש לו בגאז' בולט או מכסה מנוע ארוך. הדבר יקל עליכם בזמן חניות.

הכירו את כבישי העיר שלכם

למרות שנורא בוער לכם לעלות על הכביש הראשי, העצה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת לכם היא לא לעשות את זה עד שאתם לא מכירים את כבישי העיר שלכם בעל פה. ברוב הערים, אם לא בכולן, קיימים אביזרי בטיחות לכל אורך הנסיעה הן על המדרכה והן על הכביש. פסי האטה למשל, הם אביזר בטיחות המותקן על הכביש בכדי לגרום לנהגים שנוסעים מהר מדי, להאט. פסי האטה יותקנו לרוב על יד בתי ספר וצמתים גדולים בעלי מעברי חציה להולכי רגל. חשוב לשים לב לתמרורי הדרך ואביזרי הבטיחות. הדבר יקל עליכם כאשר תרדו אל הכביש המהיר.

הכירו בשטחים המתים בדרך

אם לא יצא לכם עוד להכיר את המושג 'שטח מת' בזמן הנהיגה, רצוי שתכירו אותו בשמו. השטח המת הוא שטח קטן מאוד אותו אתם לא יכולים לראות ממראות הצד שלכם, אך בשטח זה יכולה להיות מכונית שאתם לא רואים. דבר זה גורם מדי שנה לתאונות דרכים רבות כאשר נהג לא רואה רכב משמאלו כאשר זה נמצא בדיוק בשטח המת שלו. כאשר אתם רוצים לעבור בין נתיבים, הגדילו והסתכלו היטב במראות שלכם וודאו כי אין רכבים בשטחים המתים של המראות שלכם.

אנחנו יודעים, אין דבר יותר מרגש מלקבל את רישיון הנהיגה ולצאת לנסיעה ראשונה. אך עם כל ההתרגשות, תמיד חשוב לזכור שהכביש הוא לא משחק ויש דברים שאתם עוד לא יודעים עליו. שלושת הטיפים האלה הם חיוניים בשביל תחילתה של הדרך שלכם על הכביש.